Kontakt

Úplný název a adresa firmy:

Dana Střelková HaD Elektronika

Josefa Štrégla 2157
511 01 Turnov
Mapa - GPS 50.5929N, 15.1700E; loc JO70OO02JI

Telefon, e-mail, kontakty:

Telefon: +420 48 48 49 292
Fax:         +420 48 48 49 293
e-mail: hadel@volny.cz

IČO: 68493576
DIČ: CZ7454033180

Firma je zapsána u Obecního živnostenského úřadu Turnov, č.j. ZIV/646/2008/Vra/1001377/4

Kontaktní osoby:

Ing. Hynek Střelka (obchodní aktivity, technické dotazy)
Dana Střelková (fakturace, účetnictví, finanční operace)

Provozní doba:

Po – Pá: 9:00 – 17:00 (nebo dle dohody)

 

O nás

(trochu detailněji a několik historických mezníků)

1999

Firma Dana Střelková HaD Elektronika byla založena v roce 1999 jako soukromá obchodně-výrobní firma, původně zaměřená na telekomunikační techniku. Původním nosným programem byly její vlastní výrobky – komunikační kabely pro připojování mobilních telefonů k počítačům nebo jiným zařízením a tím rozšíření jejich užitných vlastností o možnost snadnější editace a zálohování kontaktů, o možnosti datových přenosů, o možnost aktualizace firmware nebo odblokování telefonu pro použití u jiných operátorů. Dnešnímu uživateli mobilního telefonu toto může připadat archaické, ale kolem roku 2000 byla v této oblasti velká poptávka (žádný Bluetooth nebo WiFi v tehdejších mobilech nebyly) a tím bylo o odbyt postaráno. Naše kabely se tak objevily nejen ve specializovaných obchodech s příslušenstvím k mobilům, ale třeba také v regálech obchodu Tesco.

S ohledem na vybudované prodejní kanály v tomto oboru jsme záhy rozšířili nabídku také o pevné sady hansdfree pro vybrané nejčastější tehdejší modely mobilních telefonů. Tyto sady jsme sami nevyráběli, ale navázali spolupráci s tehdejším výrobcem Tesla Holešovice. Vzhledem k relativně komplikované montáži do vozidel byly odběrateli více autoservisy a dílny než koncoví uživatelé.

2000

Po roce 2000 se vlastní výroba komunikačních kabelů začala jevit jako dražší řešení a vzhledem k různým konkurenčním nabídkám na trhu jsme nakonec vytipovali velmi kvalitního výrobce v Hong Kongu a větší část tohoto sortimentu začali nakupovat od něj. Tím jsme se dostali na výborné ceny a zároveň nijak neutrpěla stoprocentní kvalita. Vlastní výrobu jsme si ponechali jen u několika modelů.

2001

Zajímavým počinem byla i naše výroba titulkovačů EasyTitle pro přehrávače MD Sony od roku 2001, který vyvinuli pan Hynek Syrovátka a Ing. Josef Šabata a obrátili se na nás s požadavkem na výrobu. Zařízení mělo velkou užitnou hodnotu a je škoda, že se ho prodalo jen malé množství, tehdy jsme evidentně podcenili marketing a spousta potenciálních zákazníků se o tomto velice zajímavém výrobku prostě nedozvěděla.

Od poloviny roku 2001 se HaD Elektronika začíná více zaměřovat na obchodní činnost v oblasti elektronických součástek. Cílem není stát se dalším místním distributorem se širokým sortimentem a řadou maloobchodních prodejen tápajícím mezi maloobchodním a velkoobchodním přístupem k zákazníkům, ale nabídnout výrobním firmám v oboru něco nového. A tím se staly konektory, nejen ty běžné, ale také zákaznické, tj. takové, které mají přesně stanovené jednotlivé rozměry kolíků, vzdálenosti plastových lišt, osazení pozic kolíky nebo dutinkami apod. přesně podle potřeb zákazníka. Takové možnosti na trhu nikdo nenabízel a my jsme se tak vydali spolu s vynikajícím taiwanským výrobcem přesně tím směrem, který mnohým zákazníkům dosud chyběl. Navíc s kvalitou na úrovni prestižních značkových výrobců a za ceny více než přijatelné. V roce 2002 vydáváme tištěný katalog konektorů s podrobnými technickými specifikacemi a výběrovými kritérii pro specifikaci zákaznických parametrů, navíc celý v českém jazyce.

V následujících letech u nás spokojení zákazníci poptávají i další součástky a stáváme se spolehlivým dodavatelem nejen konektorů, ale i jiných komodit, zpočátku zejména SMD rezistorů a kondenzátorů, LED, varistorů a diskrétních polovodičů, později pak i procesorů a integrovaných obvodů.

2005

V roce 2005 zahajujeme další aktivitu – dodávky plošných spojů. U zákazníků se často setkáváme s požadavky na snižování cen jejich výrobků a tedy i cen vstupů. Seriózní tuzemští výrobci nechtějí riskovat problémy s nekvalitními součástkami od neznámých levných dodavatelů, ale cenu svých výrobků snižovat musí. A protože plošný spoj často tvoří nezanedbatelnou cenu výrobku, přichází vhod naše nabídky na výrobu DPS v Asii za tehdy často neuvěřitelně nízké ceny na úrovni někdy až pouhých 30% cen tuzemských výrobců. Začínáme tedy plnit letadla i lodě deskami FR4.

2008

V roce 2008 měníme sídlo firmy a stěhujeme se do Turnova. Zbavujeme se tím předchozí roztříštěnosti a konečně máme vše pod jednou střechou. Dosavadní aktivity můžeme dále sortimentně rozšiřovat.

2013

Od roku 2013 rozšiřujeme sortiment DPS také o plošné spoje na hliníkovém substrátu. Využívají je zejména výrobci osvětlení pro osazování výkonových LED. Umíme dodávat nejen obvyklé jednovrstvé, ale u dvouvrstvé hliníkové desky plošných spojů. Zajímavým doplňkem pak je také vysoce kvalitní oboustranně lepicí teplovodivá páska, pomocí které se (např. tyto hliníkové) osazené desky bezšroubově připevňují k podkladové konstrukci.

 

A co dál? Jaké jsou naše vize do budoucna?

Největším naším dluhem byla absence relevantních internetových stránek. Je rok 2015 a konečně jsme se odhodlali něco s tím začít dělat. Tím, že jsme v přímém kontaktu s našimi zákazníky, kteří znají nás a my známe je, a tím, že neprovozujeme nějaký e-shop, tak tato potřeba nebyla prioritní, ovšem uvědomujeme si, že stránky jsou minimálně vizitkou firmy. V našem případě dosud nedostatečnou. Tyto nové stránky tedy budeme průběžně doplňovat a zdokonalovat.

Hlavní vizí samozřejmě zůstává citlivý přístup k zákazníkům. Nemáme žádné megalomanské ambice, které by naši firmu od zákazníka vzdalovaly, ale plánujeme trvalý plynulý růst i nadále zaměřený na konkrétní potřeby našich zákazníků, na flexibilitu našich služeb tak, abychom každému maximálně vycházeli vstříc podle jeho představ a požadavků. U zákazníků bychom rádi posílili i vazby na oddělení R&D, aby vývojáři o našich možnostech včas věděli a pokud s čímkoliv potřebují poradit, aby se na nás mohli snadno obracet.